Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na własnej stronie

 

Czasy, w których strony internetowe Żukowo składały się tylko z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny i wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Dzisiaj każda szanująca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i przykuwa uwagę. Właśnie wygląd strony jest elementem, który ma duży wpływ na przyciągnięcie potencjalnego klienta.

 

Podstawowe cechy dobrej strony www

Tworząc firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej wyglądem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta niczym arkusz programu tekstowego, bo świadczyć to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może też zawierać za dużo grafik i informacji, gdyż będzie sprawiać wrażenie nieuporządkowanej i nieprzyjemnej dla oka. Strona startowa powinna zawierać krótko przedstawione, najważniejsze informacje odnośnie działalności danej firmy oraz kilka przycisków naprowadzających użytkownika do treści, których szuka. Przypisanie informacji do właściwych działów jest niezwykle ważne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Kolejnym ważnym aspektem jest aktualizacja jej treści. Wiele firm po stworzeniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny klient, który zobaczy, że ostatnie wpisy były sprzed kilku miesięcy lub nawet lat może stwierdzić, że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na stronach internetowych firm i instytucji jest przerost formy. Właściciele chcąc ukazać możliwości swoich firm chcą zaprezentować wszystko naraz, a to niestety odstrasza i utrudnia wyszukiwanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć też nie jest dobrym pomysłem. Skomplikowane animacje, które wymagają dłuższego załadowania również wpływają niekorzystnie na odbiór witryny. Zlecenie stworzenia profesjonalnej strony internetowe Żukowoj to w dzisiejszych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli firm zaniedbuje tę formę pokazania się. To duży błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych klientów zaczyna od wyszukiwania informacji w sieci. Warto więc zainwestować w profesjonalnie wykonaną witrynę, gdyż ta inwestycja na pewno się zwróci.