Strony internetowe oparte o WordPress. Słabości i przewagi

 

—–

WordPress to najpopularniejszy obecnie system zarządzania treścią (CMS), za pomocą którego jest dziś obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe Żukowo kartuzy. Korzystają z niego tacy olbrzymi jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najważniejsze spośród nich.

 

Darmowa obsługa

 

Zasadniczą korzyścią systemu WP jest to, iż nie trzeba inwestować zarówno za jego budowę, jak również bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek i szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz obsługi

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, dlatego do dziś cechuje go ogromna intuicyjność. Z obsługą strony internetowe Żukowoj, w podstawowym zakresie, poradzi sobie chociażby osoba bez jakiejś znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze powiększanie i przebudowa treści, zajmuje zaledwie chwilkę. Sama budowa oprogramowania również jest niesłychanie funkcjonalna. Wystarczy pobrać plik z systemem oraz rozpakować go w odpowiednim katalogu na serwerze.

 

Rozbudowana infrastruktura wtyczek oraz schematów

 

W bazie WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy dowolnie korzystać. Umożliwiają one podnieść funkcjonalność serwisu o nowe moduły. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy jedno kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak prawdziwe niebezpieczeństwo. Niektóre wtyczki potrafią być przestarzałe, a tym samym nie działać prawidłowo lub zawierać potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu odnajdziemy piękny motyw, który jest responsywny, czyli dopasowany do urządzeń przenośnych. Wadę bezpłatnych tematów stanowi natomiast to, że ciężko firmie za ich pomocą odróżnić się od rywali. Modyfikacja płatnych układów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją popularnością, zgromadził wokół siebie dużą grupę klientów. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni indywidualnymi uczuciami oraz udzielają wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących problemów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze sporym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą również liczyć na błyskawiczne rezultaty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na początku wysoce oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu dobrych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–