5 błędów na witrynie internetowej, przez które tracisz klientów

Wydawać by się mogło, że tworzeni stron internetowych to w dzisiejszych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna oraz profesjonalnie przygotowana witryna to wyjątkowo wymagająca sprawa. Liczne badania dowodzą, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowe Żukowoj jest zatrzymanie ich oraz zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy budowaniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest dziś w modzie, aczkolwiek nie można wykonać profesjonalnej strony internetowe Żukowoj, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie można również przesadzać z ilością grafik oraz tekstu, gdyż daje to wrażenie nieładu i braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd danych z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał i jak do niego trafił. Poprawna analiza takich informacji daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Wykonanie strony internetowe Żukowoj dopasowanej do urządzeń mobilnych to dzisiaj podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest trudne, niepraktyczne oraz może odstraszyć. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich akcesoriów jest konieczne.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przysporzy Ci klientów, gdy nie będziesz mógł nawiązać z nim kontaktu. Bardzo istotne jest, żeby dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych danych to często powtarzający się błąd podczas tworzenia strony internetowe Żukowoj. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe Żukowo największych na świecie firm można zaobserwować pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste oraz czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w określoną witrynę w poszukiwaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków potrafi im to skutecznie utrudnić oraz zniechęcić do dalszego przeglądania.

 

To właśnie tylko kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich pamiętać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.